Ridgeway Run - Sunday 14th October 2018
Mens Team
Final Results
Place Name Team Overall
6 Matthew Watt Gade Valley Harriers 6
10 Matt Ashby Gade Valley Harriers 10
18 James Timmis Gade Valley Harriers 18
28 Simon Wallis Gade Valley Harriers 30
62
7 Andrew Humphrey Burnham Joggers 7
11 Patrick Butler Burnham Joggers 11
16 Dean Childs Burnham Joggers 16
31 Sean Rooney Burnham Joggers 33
65
2 Stuart MacDougall Fulham RC 2
8 Richard Bedlow Fulham RC 8
12 Kevin Berg Fulham RC 12
70 Alastair Drake Fulham RC 82
92
17 Tom Green Ealing Eagles RC 17
19 Ralph Dadswell Ealing Eagles RC 19
22 Tom Corbett Ealing Eagles RC 24
35 Laurence Elliott Ealing Eagles RC 39
93
4 Stephen Buckle St Albans Striders 4
13 Mark Kennedy St Albans Striders 13
21 Pablo Plaza Lastras St Albans Striders 22
64 Colin Braybrook St Albans Striders 74
102
23 Steve Harrison Leighton Fun Runners 25
25 Daniel Green Leighton Fun Runners 27
36 Andrew Heale Leighton Fun Runners 40
73 Julian Ham Leighton Fun Runners 85
157
32 Antony Beamish Gade Valley Harriers (2) 34
52 Anthony Willcox Gade Valley Harriers (2) 57
55 Rob Humphreys Gade Valley Harriers (2) 61
57 James Birnie Gade Valley Harriers (2) 64
196
38 Mark Fisher Ealing Eagles RC (2) 42
48 Harry Claxton Ealing Eagles RC (2) 52
62 Greg Lawes Ealing Eagles RC (2) 72
79 Phillip Turner Ealing Eagles RC (2) 92
227
34 Terry Stanley Ampthill & Flitwick Flyers 37
44 Ross Henson Ampthill & Flitwick Flyers 48
94 Richard Stanley Ampthill & Flitwick Flyers 109
109 Mark Billington Ampthill & Flitwick Flyers 130
281
29 Jerome McAllister Tring RC 31
68 Edward Margetts Tring RC 80
69 Rob Ewart Tring RC 81
117 Mark Tikaram Tring RC 138
283
3 Jamie Farmer Leighton Buzzard Triathlon Club 3
86 Liam O'Hara Leighton Buzzard Triathlon Club 100
93 Brian Wright Leighton Buzzard Triathlon Club 108
106 Andy Garton Leighton Buzzard Triathlon Club 127
288
84 Steve Ellerton Leighton Fun Runners (2) 98
90 Graham Meichtry Leighton Fun Runners (2) 105
97 Paul Doyle Leighton Fun Runners (2) 114
107 Kevin Hare Leighton Fun Runners (2) 128
378
81 Alistair Gillan Springfield Striders 94
85 Tim Brockington Springfield Striders 99
138 Richard Taylor Springfield Striders 167
139 Ray Charlton Springfield Striders 168
443
66 Robert Curtis Dunstable Road Runners 77
82 Jose Santos Dunstable Road Runners 95
136 Scott Ayres Dunstable Road Runners 164
167 Andrew Derbidge Dunstable Road Runners 204
451
43 Paul Christie Dacorum and Tring AC 47
116 Philip Pugh Dacorum and Tring AC 137
142 Michael Lamb Dacorum and Tring AC 171
155 Tony Reeve Dacorum and Tring AC 187
456
100 Simon Taylor Northampton Road Runners 117
101 Seb Perry Northampton Road Runners 118
147 Darren Byfield Northampton Road Runners 177
165 Roger Taylor Northampton Road Runners 201
513
115 Robin Newby St Albans Striders (2) 136
125 Matthew Gardiner St Albans Striders (2) 150
132 Michael Donovan St Albans Striders (2) 159
151 Onil Biswas St Albans Striders (2) 182
523
96 Steve Doyle MK Lakeside Runners 112
105 Julian Holden MK Lakeside Runners 123
153 James Hayes MK Lakeside Runners 185
172 Paul Hepworth MK Lakeside Runners 214
526
58 Mark Moore Burnham Joggers (2) 65
114 Andrew Burland Burnham Joggers (2) 135
194 Tony Clish Burnham Joggers (2) 261
208 Stefan Stasiuk Burnham Joggers (2) 282
574
112 Jeremy Bell Ampthill & Flitwick Flyers (2) 133
119 Mark Rouse Ampthill & Flitwick Flyers (2) 141
163 David Stanley Ampthill & Flitwick Flyers (2) 198
204 Terry McHugh Ampthill & Flitwick Flyers (2) 278
598
133 Chris Stenner Leighton Fun Runners (3) 161
143 Jim Buttleman Leighton Fun Runners (3) 173
187 Stephen Moore Leighton Fun Runners (3) 249
197 Neil Witney Leighton Fun Runners (3) 267
660
103 Tony Nolan Bearbrook RC 120
154 David Marsh Bearbrook RC 186
185 Brendan Cradden Bearbrook RC 247
228 Markus Kinch Bearbrook RC 336
670
166 James Simpson St Albans Striders (3) 202
169 Richard Underwood St Albans Striders (3) 210
183 Peter Blessing St Albans Striders (3) 244
186 Peter Blackaller St Albans Striders (3) 248
704
Print version