Ridgeway Run - Sunday 13th October 2019
Mens Team - by aggregate gun time
Final Results
Position Time Name Team
2 1:00:20 David O'Sullivan Watford Joggers
6 1:04:53 Sean Collum Watford Joggers
7 1:05:43 Matthew Beaney Watford Joggers
3:10:56
4 1:02:46 Lloyd Cross Shenley Striders
35 1:14:17 Andy Sealey Shenley Striders
45 1:15:35 Darren Murphy Shenley Striders
3:32:38
13 1:08:57 Daniel Green Leighton Fun Runners
21 1:11:21 Andrew Heale Leighton Fun Runners
31 1:12:54 Mark Kleanthous Leighton Fun Runners
3:33:12
19 1:11:10 Daniel Langton St Albans Striders
26 1:12:14 Calum Latham St Albans Striders
30 1:12:39 Colin Braybrook St Albans Striders
3:36:03
5 1:04:36 Dermot Martin Bearbrook RC
27 1:12:15 Graham Smith Bearbrook RC
81 1:19:22 Adrian Twissell Bearbrook RC
3:36:13
1 0:59:22 Robert Barnes Stopsley Striders
101 1:21:39 Ian Pitkin Stopsley Striders
170 1:28:30 Stewart Read Stopsley Striders
3:49:31
60 1:16:48 Andrew Stocks Leighton Fun Runners (2)
65 1:17:13 Jim Buttleman Leighton Fun Runners (2)
72 1:18:09 Graham Meichtry Leighton Fun Runners (2)
3:52:10
56 1:16:23 Christopher Leech Leighton Buzzard Tri Club
63 1:17:10 David Hatfield-Shaw Leighton Buzzard Tri Club
85 1:19:35 Jonathan Radcliffe Leighton Buzzard Tri Club
3:53:08
18 1:10:02 Ross Henson Ampthill & Flitwick Flyers
98 1:21:13 Jeremy Bell Ampthill & Flitwick Flyers
115 1:22:35 Paul Court Ampthill & Flitwick Flyers
3:53:50
23 1:11:41 Nigel Sullivan Burnham Joggers
25 1:11:58 Mark Moore Burnham Joggers
218 1:32:20 Oliver Keene Burnham Joggers
3:55:59
57 1:16:32 Patrick Ashton Dacorum and Tring AC
82 1:19:26 Stephen Broom Dacorum and Tring AC
161 1:27:14 Michael Lamb Dacorum and Tring AC
4:03:12
37 1:14:27 John Gibbins Northampton Road Runners
100 1:21:35 Mark Kennedy Northampton Road Runners
164 1:27:39 Matt Bushell Northampton Road Runners
4:03:41
11 1:07:11 Chris Vincent London Heathside Runners AC
127 1:24:19 Michael Hickey London Heathside Runners AC
265 1:36:44 Andy Conway London Heathside Runners AC
4:08:14
94 1:20:46 Chris Stenner Leighton Fun Runners (3)
96 1:20:57 Gavin Prechner Leighton Fun Runners (3)
160 1:27:08 Kevin Hare Leighton Fun Runners (3)
4:08:51
102 1:21:44 Phil Clemas Leighton Buzzard Tri Club (2)
105 1:22:06 Simon Zacharzewski Leighton Buzzard Tri Club (2)
149 1:25:47 Matthew Koch Leighton Buzzard Tri Club (2)
4:09:37
46 1:15:42 Matthew Kirtley Shenley Striders (2)
99 1:21:16 Nik Edwards Shenley Striders (2)
338 1:43:58 Nick Tomkins Shenley Striders (2)
4:20:56
112 1:22:28 Steve Yates On The Run
193 1:30:31 Paul Bolton On The Run
227 1:33:42 Dave Kittle On The Run
4:26:41
79 1:19:14 Robert Curtis Dunstable Road Runners
223 1:32:57 Steven McAllister Dunstable Road Runners
279 1:37:49 Andrew Derbidge Dunstable Road Runners
4:30:00
155 1:26:24 James Simpson St Albans Striders (2)
186 1:29:46 Robin Newby St Albans Striders (2)
244 1:34:45 Bob Watson St Albans Striders (2)
4:30:55
137 1:24:59 Tony Nolan Bearbrook RC (2)
168 1:28:20 David Marsh Bearbrook RC (2)
302 1:40:33 Vito Ricciardi Bearbrook RC (2)
4:33:52
167 1:28:16 Mark Rose Northampton Road Runners (2)
241 1:34:30 Paul MacDonald Northampton Road Runners (2)
248 1:35:16 Mark Lewis Northampton Road Runners (2)
4:38:02
213 1:31:52 Stephen Lummis Dacorum and Tring AC (2)
250 1:35:23 Rob Salt Dacorum and Tring AC (2)
261 1:36:29 Kevin Mostyn Dacorum and Tring AC (2)
4:43:44
177 1:29:12 Phil Brogan Leighton Fun Runners (4)
234 1:33:58 Jason Herbert Leighton Fun Runners (4)
310 1:41:06 William Langdon Leighton Fun Runners (4)
4:44:16
122 1:23:49 Tony Welsh Redway Runners
165 1:27:42 Roy Taylor Redway Runners
423 1:56:37 David Betts Redway Runners
4:48:08
256 1:36:04 Jim Hopkins St Albans Striders (3)
259 1:36:15 Richard Underwood St Albans Striders (3)
263 1:36:35 Peter Blessing St Albans Striders (3)
4:48:54
237 1:34:19 David Stobbs MK Lakeside Runners
284 1:38:32 David Gravestock MK Lakeside Runners
347 1:45:06 Colin Mills MK Lakeside Runners
4:57:57
Print version